Badanie ABR w praktyce

Badanie słuchu ABR najczęściej wykonywane jest w celu ustalenia progu słyszenia u małych dzieci oraz dorosłych osób niewspółpracujących przy badaniach subiektywnych.

Podczas badania ABR u dzieci zaleca się, aby dziecko naturalnie spało. Do głowy przyklejamy 3 elektrody – na czoło, policzek i kark. Elektrody zbierają sygnał elektryczny. Przez słuchawki nagłowne bądź słuchawki wewnątrzuszne podawany jest dźwięk. Badanie może być wykonane przy użyciu różnego rodzaju bodźców – tonalnych, trzasku, chirp. Badanie pozwala na jakościową i ilościową ocenę stanu słuchu dziecka.

Aby możliwe było wykonanie ABR przed badaniem należy wykonać badanie tympanometryczne. Tympanometria pozwala ocenić stan ucha środkowego. Jeśli jest nieprawidłowa należy udać się do lekarza laryngologa w celu konsultacji i możliwego leczenia ucha.

Badanie słuchu ABR przeprowadzamy najczęściej w godzinach wieczornych – proponujemy dojazd na terenie Warszawy i okolic. Staramy się aby badanie było przeprowadzone w jak najbardziej komfortowych dla małego pacjenta warunkach.

Adres pod jakim nas Państwo odnajdziecie oraz numer telefonu znajduje się w zakładce kontakt.

 

Zapraszamy !

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x