Bernafon Alpha

Barnafon Alpha jest to aparat słuchowy z Technologią Hybrydową. Dotychczas kojarzyła się ona tylko z samochodami osobowymi. Na czym polega ona w odniesieniu do aparatów słuchowych?

Najprostszym porównaniem będzie porównanie do aparatu fotograficznego. Na pewno każdy z Was próbował kiedyś zrobić zdjęcie poruszającemu się zwierzęciu. Ostrość jesteśmy wtedy w stanie ustalić albo na zwierzęciu albo na statycznym tle zwierzęcia. Podobnie sprawa się ma z tradycyjnymi aparatami słuchowymi. w Bernafon Alpha zastosowano inne rozwiązanie.

Klasycznie aparaty słuchowe działają w taki sposób, że skupiają się na wzmocnieniu mowy albo redukują wzmocnienie czy dźwięki otoczenia w celu poprawy komfortu. Niestety przez ten sposób funkcjonowania nasi pacjenci tracili czasami poczucie naturalności brzmienia aparatu.

Bernafon zdecydował się na inne podejście. Jednocześnie wykorzystuje dwie technologie i w czasie rzeczywistym analizuje otoczenie akustyczne oraz zapewnia najwyższej jakości dźwięk bez kompromisów. Jednoczenie poprawiamy komfort słyszenia i rozumienie mowy, aby uzyskać bardziej naturalne brzmienie aparatów i jeszcze większe zadowolenie naszych pacjentów.

 

Jakie są główne korzyści przy wybraniu aparatu Bernafon Alpha?

Najważniejsze z nich można zebrać w kilku punktach:

  1. Najlepszy dźwięk bez kompromisów – nawet w wyjątkowo złożonych i hałaśliwych otoczeniach dźwiękowych
  2. Jednoczesna poprawa odbioru mowy i komfortu słuchowego
  3. Poprawa zrozumiałości mowy zwłaszcza w głośnych środowiskach akustycznych
  4. Duże możliwości personalizacji, czyli korekty ustawień uwzględniającej oczekiwania Użytkownika
  5. Łatwy w użyciu model ładowalny razem z ładowarką typu „ Plug&play”
  6. Bezpośrednie strumieniowanie dźwięku z urządzeń z Bluetooth (iOS oraz Android!!)

Aparaty Bernafon Alpha to na razie w swojej rodzinie tylko aparaty ładowalne. Jest to jeden z nielicznych producentów, który pozwala na wymianę akumulatora w aparacie w punkcie protetyki słuchu.

Aparaty Bernafon Alpha są już dostępne do testowania. Co warto zauważyć są to aparaty typu RITE/RIC, czyli aparaty które swoim wzmocnieniem mogą objąć bardzo szeroką gamę niedosłuchów – od lekkich po znaczne ubytki. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z możliwości testowania i mamy nadzieję, że świetne aparaty w połączeniu z dobrym dopasowaniem i diagnostyką spełnią oczekiwania każdego z Was !