ReSound ONE – nowy przełom w protetyce słuchu

Dzisiaj chciałabym napisać Państwu o przełomowym aparacie słuchowym. W tym miesiącu miałam okazję bliżej zaznajomić się z aparatem słuchowym ReSound ONE.

Od jakiegoś czasu jednymi z najbardziej popularnych aparatów słuchowych są tzw. aparaty RIC – są one uwielbiane przez pacjentów ze względu na ogromną estetykę tego rozwiązania (bardzo mały element za uchem jest połączony dyskretnym przewodem z słuchawką znajdującą się wewnątrz przewodu słuchowego zewnętrznego pacjenta) oraz możliwość dopasowania wzmocnienia tego aparatu do bardzo szerokiego zakresu niedosłuchów poprzez użycie odpowiedniej słuchawki oraz różnego rodzaju wkładek usznych. Aparaty te również nie „zamykają” całkowicie ucha (jak to bywa wśród aparatów wewnątrzusznych) oraz świetnie radzą sobie ze sprzężeniem.

Głównym mankamentem takiego rozwiązania w aparatach słuchowych jest to, że mikrofon który zbiera dźwięki znajduje się ponad uchem pacjenta. Producenci próbowali uporać się z tym problemem poprzez obróbkę dźwięku w aparacie, która miała jak najbardziej imitować dźwięk naturalnie docierający do ucha pacjenta.

GN ReSound jako pierwszy zaproponował inne rozwiązanie. Producent zdecydował się na nowatorskie podejście. Oprócz standardowo umieszczanej w przewodzie słuchowym słuchawki do aparatu udało się również  zmieścić tam mikrofon. W ten sposób stworzono aparat słuchowy, który przy obróbce dźwięku bazuje na 3 mikrofonach. Dwa mieszczą się w aparacie za uchem a jeden w słuchawce umieszczonej w przewodzie słuchowym zewnętrznym pacjenta.

Rozwiązanie to wydaje się bardzo obiecujące. Na tę chwilę możliwe jest do zastosowania tylko dla średnich ubytków. Mikrofon znajdujący się wewnątrz kanału słuchowego pozwala na uzyskanie bardziej naturalnego brzmienia oraz dużo lepszego tłumienia hałasu niż w dotychczas stosowanych rozwiązaniach RIC – tak zapewnia nas producent. Pierwsze wrażenia pacjentów są bardzo pozytywne.

Nie zapominajmy jednak, że podstawą zadowolenia z aparatu słuchowego jest połączenie świetnego urządzenia z pracą protetyka słuchu. Poprawnie wykonane badanie oraz dopasowanie uwzględniające potrzeby pacjenta jest podstawą.

To zaskakujące, przełomowe rozwiązanie jest dostępne już u nas w gabinecie. Zapraszamy do testowania i sprawdzenia samemu jak brzmi najnowszy aparat od ReSound w połączeniu z profesjonalnym badaniem słuchu i dopasowaniem !

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x